Straż Honorowa NSPJ

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kosarzyskach powstała w 1988 r. Uroczyste przyjęcie do Straży zostało zorganizowane 30 grudnia, podczas którego zostało przyjętych 20 osób. W pracy, która dopiero się formowała dużą pomocą służył nam Ks. Marian Poręba, który objął nad nami opiekę.

Jako Straż Honorowa NSP staramy się w miarę możliwości uczestniczyć w I piątki w śpiewie Godzinek, oraz w adoracji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestniczymy także w adoracjach w I czwartek i w I piątek miesiąca. Prowadzimy także Różaniec w październiku i Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Ponadto bierzemy udział w pielgrzymkach i rekolekcjach zamkniętych, jak kilka lat temu w Piwnicznej. Aby pogłębić naszą wiedzę religijną, staramy się czytać książki i czasopisma religijne. Na początku Straż Honorowa NSPJ liczyła 34 członków, obecnie po śmierci wielu z nich liczy 19 osób. Zelatorem jest Gumulak Katarzyna, a moderatorem diecezjalnym jest Ks. Miarecki Roman. Są to w większości starsze osoby. Niestety młodzi do nas raczej się nie garną.

A oto członkowie Straży Honorowej NSPJ:

1. Gumulak Katarzyna
  2. Stanczak Bronisława
  3. Barnowska Zofia
  4. Lisowska Rozalia
  5. Polakiewicz Rozalia
  6. Porębska Anna
  7. Maślanka Stanisława
  8. Maślanka Maria
  9. Stawiarska Genowefa
  10. Malik Olga
  11. Długosz Michalina
  12. Wielocha Ludwika
  13. Tomasiak Zofia
  14. Jarzębak Maria
  15. Długosz Zofia
  16. Fabiś Helena
  17. Gardoń Władysława
  18. Polakiewicz Alojza
  19. Malik Antonina

„Dziś trzeba mieć serce wielkie, serce otwarte, które bierze swą miarę z Serca Jezusa”

/Paweł VI/

„Jakże bardzo potrzebny jest w Kościele zastęp ser czuwających, dzięki którym miłość Serca Bożego nie pozostanie osamotniona i nieodwzajemniona”.

/Jan Paweł II/

Więcej na ten temat: www.sercejezusa.kom.pl